رموز گنج یابی و باستان شناسی
رموز گنج یابی و باستان شناسی
آموزش گنج یابی، باستان شناسی، دفینه، زیرخاکی و عتیقه

قبور و مقبره های دارای گنج طلا

دوستان برای پاسخ این سئوال ، فقط کافیست نگاهی به تاریخ و زمان بکار گیری طلا در دوره های مختلف بیاندازیم .
مطمئنا زمانی که در ایران طلا وجود نداشت نباید انتظار داشته باشیم که در قبور ایشان طلا پیدا کنیم . مصریان و سومریان ، در این مورد از ایران پیشی گرفته اند و مصریان در حدود چهار هزار سال است که از طلا استفاده میکنند البته در اوایل به کار گیری طلا در مصر ، این فلز مختص فرعون و خانواده او بود و دیگران حق استفاده از آن را نداشته اند .
در هر حال ، قبل از هخامنشیان حدود سه هزار سال قبل ، ایرانیان از مس و مفرغ و آهن و برنج  ، برای تزئینات و همچنین لوازم جنگی استفاده میکردند پس قبوری که منتسب به مهر پرستان ابتدایی و همچنین چند ایزدان باستان  است، دارای طلا نیست زیرا در این دوره ها اصلا طلا وجود نداشت .
از زمان هخامنشیان به بعد ، طلا وارد گردونه فلزات ایران شد . ( البته برخی از باستان شناسان اعتقاد دارند که طلای ایرانی ، پانصد سال قبل از هخامنشی در ایران وجود داشته ولی در مقیاس بسیار کم )
پس قبوری که منتسب به دوره قبل از هخامنشیان باشد ، در بهترین حالت دارای ابزار آلات و یا وسایل تزئینی مسی یا مفرغی و یا ....است . ادوات مسی بدون شک اکسیده شده و نمی توان آن را ذوب کرد و به مس رسید . نشانه ای که می توان آن را به کار گرفت این است که ظهور فلز طلا ، تقریبا با رسمی شدن خط میخی هم زمان است . به راحتی می توان اینطور استنباط کرد که اگر در قبور خط به کار رفته باشد احتمال وجود دفینه بیشتر است البته فقط احتمال . مکان گنج و دفینه در کسب درآمد اینترنتی
ایران عزیزمان ، طبق برآوردهای باستان شناسان ، بین هفت هزار تا دوازده هزار سال تمدن در خود نهفته دارد و بسیاری از این قبور هنوز هم وجود دارند که مربوط به هزاران سال پیش است .
وجود دفینه در قبور و مقابر مربوط به حدود دو هزار و هفتصد سال پیش تاکنون است . حال چگونه می توان فهمید که این قبور متعلق به چه زمانی است ؟
یکی از راه ها وجود خط است .
راه دیگر وجود قبرستان است . یعنی زمانی که ایرانیان تصمیم گرفتند که مردگان خود را در مکان خاص دفن کنند . زیرا پیشینیان معمولا در خانه هایشان دفن میکردند .
راه دیگر برای فهمیدن عمر این قبور ، کتابخانه ها و کتابهای خطی بومی است .
تاریخ منطقه و همچنین اتفاقاتی که در منطقه افتاده بسیار کار گشاست .
این قبور معمولا مدور حفر می شدند .دارای سنگهای بزرگ  و همچنین دارای عمق کم هستند . فرد مدفون به جهت خاصی خوابانده نشده و اگر سه قبر شکافته شود می بینید که در سه جهت مختلف دفن شدند . خلاصه به طور کل اگر این نوع قبور را ببینید خودتان متوجه خواهید شد زیرا  استخوانها نیز به زمین چسبیده و در حال جذب به زمینند .
معمولا قبور دوره سلوکیان واواخر اشکانیان و دوره هخامنشیان دارای بهترین هدایا هستند .در ادوار پس از ساسانی و طلوع اسلام ، دفینه گذاری از قبور و مقابر به مکانهای دیگر منتقل شد ولی بطور کامل و تمام ، قبور ایرانی خالی از هر وسیله ای دفن نمیشدند بلکه میترا پرستی و میتراییوم ها تا چند قرن وجود داشتند و به شیوه باستانی خود تدفین میکردند .
تاریخ: شنبه 5 خرداد 1397برچسب:,
ارسال توسط ایرانیکان

تله گنج و دفینه ، انواه تله زیرخاکی

مبحثی به قدمت و درازای تاریخ دفینه گذاری دارد هدف از  ساخت تله ها ایجاد مانع  ،  جلوگیری و گاها  تاخیر در جهت رسیدن به  اموال میباشد نوع تله و ساز و کار تله ها به فراخور هر دوره و مقطع تاریخی متفاوت است.طراح و تله گذار  گاهی با ساده ترین روشها و گاها با روشهای پیچیده  فنی و مکانیکی و  از هدف پنهان کرده خود محافظت میکند
و چون  معمولا  تله اخرین راهکار جهت ممانعت از رسیدن به هدف است
بسیار دقیق و خطرناک طراحی می شدند


هدف اصلی تله گذار ایجاد مانع( به هر شیوه ممکن )برای عدم موفقیت و رسیدن به  هدف است.
ذهنیت عموم کاوشگران از تله
معنای خاص ان ( تله فیزیکی ) چون  : افتادن سنگ های بزرگ  و ریزش و پرتاپ نیزه و.. است اما حقیقت این است که اینگونه تله ها نسبت به کلیت موضوع بدلایل بسیار (چون محدودیت" زمان و  شرایط و مکان دفینه" و از کار افتادن به دلیل  گذر زمان و..)  بسیار کم بکار گرفته شده اندتاریخ: شنبه 5 خرداد 1397برچسب:,
ارسال توسط ایرانیکان

 شیوه حفاری قبر
تاریخ: شنبه 5 خرداد 1397برچسب:,
ارسال توسط ایرانیکان