رموز گنج یابی و باستان شناسی
رموز گنج یابی و باستان شناسی
آموزش گنج یابی، باستان شناسی، دفینه، زیرخاکی و عتیقه

گنج یاب و فلزیاب فایتر 101

 طلایاب اسکنر و ردیاب دوگانه "فایتر101"
هم‌ردیاب هم نقطه زن تصویری سه بعدی با شعاع ۲۰۰۰متر و عمق ۱۵متر.سیستم چریکی و سبک و راحت جهت کار در مناطق مختلف و صعب العبور. قابلیت ردیابی هدف از دور از روی صفحه مبایل بصورت نموداری و تصویر رنگی و همچنین اسکنبرداری و تصویربرداری از زمین بصورت زنده و سه بعدی با تفکیک طلا و مشخص نمودن حفره و فضاهای خالی و اتاقکهای مخفی زیرزمینی بصورت سه بعدی و گراف رنگی.مناسب جهت مناطق شیبدار و ناهموار و رطوبتی.(۲۸م)
تاریخ: شنبه 19 اسفند 1396برچسب:,
ارسال توسط ایرانیکان

کشف گنج و دفینه با نماد مرغابی

مرغابی برکه ، ابگیر ، استل یا چشمه میخواد
تا فاصله 300 متری روبروش
جایی که مرغابی آب بازی کنه
اگر حوض داره کف حوض تا سه متر
اگر  حوض نداره باید اطراف اون آبگیر یا چیزهایی که گفتم تلی کوچک باشد که هدف داخل تل در عمق 5 متری قرار دارد.
تاریخ: شنبه 19 اسفند 1396برچسب:,
ارسال توسط ایرانیکان

خورشید زیرخاکی و دفینە یابی
تاریخ: شنبه 19 اسفند 1396برچسب:,
ارسال توسط ایرانیکان

اکدی ها در ایران
در دوره هشتمین شاه این سلسله یعنی "لوه-ایشن" سارگن اکدی به ایران حمله ور شد و توانست دولت ایلام را در اختیار بگیرد. سلسله آوان منقرض نشد بلکه به عنوان دست نشانده اکدی ها در ایلام باقی ماندند. در زمان نهمین شاه و پسر لوه-ایشن یعنی هیشپ-راتپ قیامی علیه اکدی ها توسط هیشپ راتپ صورت گرفت که بی نتیجه ماند و هیشپ راتپ از پسر سارگن یعنی "ریموش" شکست خورد. ریموش در سال 2306 قبل از میلاد توسط برادر کوچکش "مینشتوسو" به قتل رسید.(طبق تاریخی که والتر هینتس گفته است)
 مینشتوسو بار دیگر به ایران تاخت و تا خلیج فارس پیشروی کرد و پس از وارد شدن به انشان نام سرزمینی به نام شری هوم را آورده است او حتی توانست با کشتی از خلیج فارس عبور کند. مینشتوسو در 2292 قبل از میلاد فوت و برادرش "نرام سین" معروف جای او را گرفت که توانست 37 سال حکومت کند.همزمان با به قدرت رسیدن نرام سین شورش بزرگ در مناطق غربی ایران رخ میدهد که هرچند جزئیات آن نامعلوم است ولی میتوان فهمید که بدون نتیجه مانده است. ظاهرا نرام سین به نسبت شاهان قبلی اکد انعطاف بیشتری داشته است و توانسته است سازندگی هایی در مستعمرات خود انجام دهد. نرام سین شخصی به نام هیته که پسر انپیر-موپی ونوه هیشپ-راتپ را به عنوان دست نشانده در ایران انتخاب میکند. شاه هیته وفادار به نرام سین و در چندین جنگ در کنار نرام سین قرار گفت و از کتیبه های یافت شده دوستی نرام سین و هیته به خوبی نمایان هست که بطور مثال یکی از کتیبه ها چنین میگوید : من شاه هیته می خواهم بکوشم که بدی را از سرزمین اکد دور کنم . بشنوید ای ایزدبانوی پینیکر و ایزدان خوب آسمان . دشمن نرام سین دشمن من هست و دوست نرام سین دوست من است. هیته یکی از برادر زادگان خود به نام "پازورو-اینشوشیناک " که پسر هیشپی -هیش -هوک بود را به عنوان فرماندار شوش انتخاب میکند. انتخابی که بعدها تاثیر بسزایی در سرنوشت اقوام ایرانی داشت.
سرانجام با شروع جنگ بین گوتی ها و اکدی ها نرام سین در جنگ کشته می شود و قدرت اکدی ها تحلیل پیدا میکند و پسرش شر-کالی-شری جای او را میگیرد.
در همین زمان و در ایران شاه هیته به طرز نامعلومی فوت میکند و پازورواینشوشیناک فرماندار شوش که برادرزاده اش بود جای او را میگیرد. اکدی ها که سالها سروری کرده بودند رو به زوال رفته بود و در ایلام شخصی به حکومت رسیده بود که آنچنان دل خوشی از فاتحین اکدی نداشت..
ادامه دارد...
"شهریاری ایلام والتر هینتس "
"باستان شناسی ایلام دنیل تی پاتس"
تاریخ: چهار شنبه 16 اسفند 1396برچسب:,
ارسال توسط ایرانیکان