رموز گنج یابی و باستان شناسی
رموز گنج یابی و باستان شناسی
آموزش گنج یابی، باستان شناسی، دفینه، زیرخاکی و عتیقه

جوغن مستطیل

جوغن مستطیل نمادَ دنیای مردگان و کروکی تونل های زیر زمینی بوده که کشف ورودی آن (پلمپ شده با ساروج سفید و ملات سنگی)، بسیار دشوار است. لذا به دو صورت رمزگشایی میگردد، اول آنکه داخل جوغن مستطیل آب ریخته و از هر جهت سرازیر شد در 21 قدمی آن ورودیست. دوم آنکه آفتاب در حال طلوع به هر نقطه ای تابید آنجا ورودیست. پس از ورود به تونل، اتاقکهای متعددی وجود دارند که همه مسیر را منحرف نموده و شما را به سمت سیاه چاله هدایت میکنند. در این میان تنها یک راه درست وجود دارد که پس از یافتن آن به گنج فراوانی دست خواهید یافت.
تاریخ: چهار شنبه 22 آذر 1396برچسب:جوغن ,مستطیل,
ارسال توسط ایرانیکان

جوغن در مسیر گنج و زیرخاکی

جوغن علامت ونشانه ی گور یا بعبارتی قبر یک یا چند شخص میباشد
در صورتی که جوغنها پراکنده باشند وتعداد انها در روی یک تپه نسبتا بلند وسنگی خاکی پراکنده ودرروی هر سنگ بعضا یکی یا دوتا ویا درشیب ابتدایی کوهی که درصورت تابش خورشید از صبح زود تا حوالی ساعت یک و دوی ظهر به ان منطقه بتابد نشانه ی قبرستان یهودی وگورستان بزرگی که تعداد گورهای ان به اندازه همان تعداد جوغنها میباشد وبرابر هرجوغن یک قبر وجود دارد
 دربعضی موارد جوغن بصورت ملاغه بوده که بعبارتی ابراه گفته میشود ودر کنار همان جوغن یک جوغن کوچک دیگر دیده میشود که نشان دهنده ی مقبره ی خانوادگی ودارای اتاقکی است که دارای چند شخص که بخاک سپرده شده است میباشد برای پیدا کردن این گورها درصودتی که آبراه داشته باشد به سمت آبراه حرکت کرد وچون بعنوان گنجینه حساب نمیشود وکسی که این وسایل را همراه باشخصی که به خاک سپره میشود وقصد خارج کردن ان را نداشته اند وبعنوان استفاده ی ان شخص مرده دردنیای دیگر کنار ان شخص میگذاشته اند سیستم خاصی ندارد ومتراژ مشخصی ندارند وفقط میتوان جهت ان را حدس زد.
دربیشتر مواردی که جوغن بصورت عادی وملاغه ای نیست بصورت شرق به غرب میباشد وفاصله گور تا خود جوغن به اندازه ی سه قدم تا هفت قدم میباشد.
 این مشخصات متعلق به جوغنهایی هستند که شکل هندسی منظم با تراش بسیار زیبایی هست که معمولا برروی سنگ گرانیت سیاه ابری که نقطه نقطه های سفیدی دران است.
 ولی بعضی از جوغنها که برروی سنگ خاکستری وسنگ شیری رنگ تراشه ای کوه میباشد بحثی جدا وکاملا سیستمشان با این جوغنها تفاوت دارد .

بعضا درروی سنگهای سیاه ساده که مربوط به منطقه های کویری است وکمتر کوه دران حوالی دیده میشود

بحث دیگری دارد واصلا جوغن به حساب نمی اید هر چند که این گوده های کوچک کار دست بوده ودست تراش هستند معنی دیگری میدهد که ان را هم در پستهای قبلی تا حدودی توضیح داده ام و در پستهای بعدی توضیح خواهم داد
تاریخ: چهار شنبه 22 آذر 1396برچسب:جوغن ,مسیر, گنج , زیرخاکی,
ارسال توسط ایرانیکان

جوغن مثلث

جوغن مثلث به دو صورت متفاوت تفسیر میگردد. در صورتی که بر روی صخره سنگ حکاکی شده و تقریبا زاویه ها برابر باشند بدون شک مربوط به مقبره اتاقکی فرد یهودی بوده و بسیار ارزشمند است. در جهت نوک تیزتر مثلث تپه، اشکفت و یا غاری موجود است که مقبره داخل آن قرار گرفته و دارای طلسم و تله های دشوار میباشد. از بین بردن یا خنثی نمودن طلسم های یهودی نیاز به مهارت دعا نویسی، سوره خوانی و. . . دارد. در صورتی که حکاکی مثلث بر روی دیواره بنا یا دیواره غاری حکاکی شده باشد مربوط به گنج و دفینه ای بی انتها در زیر زمین و رمزگشایی بسیار دشوار که پس از یافتن این مورد با کارشناسان تیم تماس بگیرید.
جوغن مثلث به دو صورت متفاوت تفسیر میگردد. در صورتی که بر روی صخره سنگ حکاکی شده و تقریبا زاویه ها برابر باشند بدون شک مربوط به مقبره اتاقکی فرد یهودی بوده و بسیار ارزشمند است. در جهت نوک تیزتر مثلث تپه، اشکفت و یا غاری موجود است که مقبره داخل آن قرار گرفته و دارای طلسم و تله های دشوار میباشد. از بین بردن یا خنثی نمودن طلسم های یهودی نیاز به مهارت دعا نویسی، سوره خوانی و. . . دارد. در صورتی که حکاکی مثلث بر روی دیواره بنا یا دیواره غاری حکاکی شده باشد مربوط به گنج و دفینه ای بی انتها در زیر زمین و رمزگشایی بسیار دشوار است.
تاریخ: چهار شنبه 22 آذر 1396برچسب:جوغن ,مثلث,
ارسال توسط ایرانیکان

نشانه ماهی گنج و زیرخاکی

 نشانه ماهی در ایران، یونان و روم باستان، نماد برکت و فراوانی بوده که رابطه مستقیم با آناهیتا، الهه آب دارد، علامت ماهی از دوران عیلام کهن تا اواخر اشکانی، مقدس شمرده شده و در مراسمات مذهبی که در معابد اجرا میشده، صرف میشده است.

 نشانه ماهی در دوره ساسانی برای نشان دادن جهت رودخانه و همچنین آبادی (نماد حیات)، در ابعداد بزرگ بر روی صخره های سنگی حک می شده است و بنابراین در واقع نمیتواند در این دوره از تاریخ، علامتی برای دفینه باشد، نشانه ماهی در دوره های سلوکی/ ایلیمایی و قبل از آن در معنای علایم گنجینه نمایان میگردد، در این دوران مختلف، ماهی به صورت کامل، ناقص، برجسته و حفر شده بر روی تخته سنگها حک شده و همچنین به صورت تندیس سنگی نیز تراشیده می شده است.

 علامت ماهی به صورت برجسته، به مفهوم دفینه ای کوچک مربوط به ملکه و اطرافیانش میباشد که اگر طول ماهی را اندازه بگیرید، و آن را در جهت دم، به متر تبدیل کنید، خواهی دید غاری پر شده وجود دارد که توسط ساروج بسیار محکم شده است، ساروج را با استفاده از کتراک شکسته و سپس به داخل بروید، اینگونه غارها حتما تله ریزشی دارند که دهانه غار را بسته و شما را خفه خواهند کرد، لذا از کارشناس خبره جهت خنثی سازی انواع تله ها کمک بگیرید، علامت ماهی به صورت حفر شده در صورتی به مفهوم دفینه بوده که بر روی دیواره غار یا اشکفته باز باشد، لذا در اینصورت باید دیواره های غار را برای یافتن تونل جستجو کرد و در غیر اینصورت ماهی حفر شده در بیرون از غار، نشانه قبیلها ای و مرد سالاریست.

 تندیس ماهی یا به اصطلاح ماهی سنگی ، مربوط به زاغه نظامی راهزنان دوره اشکانی بوده که بسیار کمیاب است و اینگونه زاغه های هیچگونه خطری ندارد، همچنین میتوانید تعداد زیادی سکه و اسلحه سرد (قبلا غارت شده)، را به دست بیاورید، در جهت دید ماهی تا جایی پیش بروید که به رودخانه چهار فصل برسید، سپس در آن محوطه بدنبال سنگچین باشید که همان ورودیست. .  # نماد ماهی وقتی به صورت کامل باشد همانطور که گفته شد سه تفسیر برجسته، حفر شده و تندیس سنگی را دربر میگیرد و در صورتی که ماهی ناقص باشد، مربوط به مقبره سرداری دوره اشکانی بوده و همچنین اشاره به گور دخمه یا همان گور حفره سنگی دارد، اینگونه قبور دارای بار با ارزشی هستند،نشانه ماهی در فرهنگهای چین و ژاپنی نیز مستقیما نماد ایزدهای چهارگانه بوده که در طول تاریخ بر روی پرچم این کشورها نقش میبسته است، در صورتی که ماهی همراه با نقوش دیگری باشد مربوط به دفینه نیست
تاریخ: چهار شنبه 22 آذر 1396برچسب:نشانه ماهی, گنج , زیرخاکی,
ارسال توسط ایرانیکان