رموز گنج یابی و باستان شناسی
رموز گنج یابی و باستان شناسی
آموزش گنج یابی، باستان شناسی، دفینه، زیرخاکی و عتیقه

شناخت نمادهای گنج و دفینه حکومتی

چگونه تشخیص دهیم نمادی جزء دسته نمادهای حکومتی دولتی ست ؟
نمادهای  همیشه در ابعاد واقعی و یا بزرگتر تراشیده میشدند.
2-به واسطه وجود پول و زمان کافی از استادان سنگ تراش زبر دستی استفاده میشده که این دسته از نمادها را از نظر ظرافت و نزدیکی اثر به واقعیت متمایز کرده از دسته های دیگر (به این صورت که در این دسته از نماد ها دیگر اگر و اما وجود ندارد اگر قرار باشد شمایل سربازی تراشید شود شما خود سرباز را میبینید و یا اگر قرار باشد هر حیوانی بعنوان نماد تراشیده شود شما خود واقعی ان حیوان را میبینید و جای اما اگر و توهم باقی نمی ماند )

3-این گونه نماد ها حتما و حتما بر روی سنگ هایی با قابلیت ایستادگی در برابر فرسایش تراشیده میشدند و سنگ هایی انتخاب میشده که در منطقه خاص و غریب باشد و نمونه ان در منطقه وجود نداشته باشد .

4-نمادهای حکومتی دولتی گاه به همراه مهر در نقطه ای از اثر دیده می شوند.

5-این دسته از نمادها معمولا در کنار مسیرهای اصلی رفت و امد(در خارج از شهرها و بخش ها ) ,  در دامنه کوه ها و تپه هایی که به  قلعه ها  میرسند و در نزدیکی تومولوس ها و قبرستان ها دیده می شود
تاریخ: سه شنبه 15 اسفند 1396برچسب: گنج ,دفینه ,حکومتی,
ارسال توسط ایرانیکان

 دول دول سنگ یا “سنگ دول دول” سنگی است که شبیه کله قند با هیبت یک اسب بوده و معمولا در مسیرهای مال روی قدیمی قرار می گرفته است.
ساختار این سنگ به صورت برجی کوتاه بوده که حداکثر تا ارتفاع دو متر هم دیده شده است و معمولا از سنگ و ملات ساروج مستحکم ساخته می شد و رنگ آن نیز، معمولا سفید یا شیری رنگ بوده و با دیگر سنگهای آن منطقه ، تفاوت داشته است. معمولا در بالای این سنگ، آثاری همچون صم اسب، حکاکی می نموده اند که البته گاهی به غیر از صم اسب. از نشانه های دیگری مانند جوغان یا نعل اسب نیز بهره می گرفتند. این قبیل آثار و نشانه ، در زمان ساسانیان رواج زیادی داشته و از آن، در مسیر یابی راههای مال رو ، استفاده میکردند تا در مسیر مال رو قدیم، کسی گم نشود .
جوغن سنگ حکاکی شده شبیه دول دول در گنج یابی و دفینه یابی
 ولی در این آثار نیز دفینه ای مستتر می نمودند تا در صورت لزوم از آن برای مقاصد دولتی استفاده نمایند. لذا معمولا دفینه آن را در داخل خود سنگ قرار می دادند و شکم یا پهلوی دول دول سنگ را، به صورت برجسته در می آوردند و دفینه را در داخل همان قسمت قرار می دادند به قسمی که گویی سنگ، حامله است.  در بعضی از این سنگها، یک پله یا سه پله هم طراحی می نمودند و روی پله نیز آثار جای صم اسب را، حجاری می کرده اند که در حالت یک پله، دفینه در زیر همان پله بوده و در حالت سه پله دفینه در پله وسطی (دومی) می باشد که در نوع آخر، اگر سه پله بصورت سه تخته سنگ بر روی هم باشند، آنرا سنگ سه سوار هم می گویند که این پله و پله ها معمولا برای استفاده شاه و حاکم و اشراف زادگان تعبیه می گشت تا در صورت لزوم، برای سوار شدن مجدد بر اسب و مرکب خویش، از آن سود ببرند.
باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که این نوع سنگ ها بعد ها و در دوران پس از اسلام، دول دول سنگ نام گرفته است تا توسط مردم ، تخریب و مورد دستبرد واقع نگردد! حتی در بسیاری از نقاط ، سنگهایی که دارای برآمدگی (سنگ حامله) بودند آنها را مقدس شمرده تا آنجا که زنان نازا برای گرفتن حاجت و حامله شدن به زیارت آن می رفته اند و  خود را به سنگ می مالیدند تا شاید حامله شوند.
تاریخ: سه شنبه 15 اسفند 1396برچسب:,
ارسال توسط ایرانیکان

شیوه درست حفاری دفینه قبور

درگذشته ودر مکانهایی که وبا یا طاعون میآمده جنازه ها را به صورت دسته جمعی دفن میکردند،لذا کسی که حفاری میکند باید استخوان شناس خوبی هم باشد و استخوانهای مریض را از سالم تشخیص بدهد.بیاد داشته باشید ویروس وبا و طاعون تا چند هزار سال میتوانند در زیر خاک زنده بمانند پس هنگام حفاری قبرها حتما از دستکش و ماسک مناسب استفاده کنید.اکثر قبر ها بر روی بلندی و در جایی که چشمه یا رودخانه هست وجود دارند.همه قبرها دارای اموال نیستند چون در گذشته بسیاری از مردم فقیر بوده اند.
بعضی از قبرستان ها دارای قبرهای باارزشی هستند که تشخیص آنها بسیار سخت است و فقط در بعضی حالات تشخیص آن ممکن است.
در بعضی از نقاط شمال غربی ایران قبور به صورت آجری سنگی و حتی در خاکستر دان دیده شده است.
برای حفاری هیچ وقت به صورت دایره و چاه مانند حفاری نکنید ابتدا یک مربع یا مستطیل نسبتا بزرگتر نسبت به قبر را در نظر بگیرید سپس از روی همان به صورت مربع یا مستطیل حفاری کنید.وجود توده های رنگی در خاک را به خوبی بررسی کنید ممکن است توده ها لباس یا وسیله ای باشند که دارای تزئینات هم باشند،از این رو هنگام حفاری حتما خاک را الک کنید چون در اکثر قبرها نگین ها یا مهره های ارزشمندی وجود دارد گاها ممکن است انگشتر با دستبند داخل خاک باشد و شما آنرا نبینید کافیست خاک را الک کنید،اموال همیشه بالای جمجمه یا زیر استخوان پا هستند و وسایل نیز همراه خود استخوان هستند (انگشتر ،دستبند،گردنبند،پابند،).گاها دیده شده که سنگ ارزشمندی را زیر زبان فرد میگذاشتند کافیست شما استخوان فک را بررسی کنید.کسب درآمد اینترنتی ، گنج یابی و دفینه یابی جدید

اما برای پیشگیری از ابتلا به هرنوع حادثه اعم از مسمومیت و مریضی لازم است نکات زیر را با دقت رعایت فرمایید:
۱:در هنگام بازگشایی قبر فورا بدون آنکه نفس بکشید بیرون بیایید.
۲:بگذارید دو ساعت بگذرد تا گازهای ایجاد شده از جنازه کامل تخلیه شود.
۳:در این زمان قبل از هرگونه تناول دستهای خود را با آب و صابون بشوید.
۴:هنگام کار با وسایل تیز و برنده مانند چاقو اره و تبر بسیار مراقب باشید که بدنتان زخم یا خراش برندارد چون در این صورت میکروبها بسیار با سرعت وارد خون و بدنتان میشود.
۵:بعد از پیدا کردن اولین مال با احتیاط بیشتری حفاری کنید چون اموال به هم بسیار نزدیکتر هستند.
در بارگاه ها و قبرهای که در زاغه ها و غارها هستند احتمال خطر بسیار بیشتر است لذا ابتدا با ساختار آنها کاملا آشنا شوید و بعد شروع به باز کردن آنها کنید .
تاریخ: سه شنبه 15 اسفند 1396برچسب:,
ارسال توسط ایرانیکان

گل حکمت در گنج و دفینه

گل حکمت  گلی هست مقدس وتقدس شده وکاربرد هم یک جا داره فقط جای بخصوص

گل حکمت قدمت سه هزارسال داره

گل حکمت گلی هست مقدس وتقدس شده وپاک وبوی عطری میده که تا حالا کسی حتی بوشم به دماغش نخورده وبه عنوان آیین وبارگذاری استفاده میشده

وبه خاطر پاکی وبوی عطری که میداده به این اسم نام گذاری شده

لازم به ذکرهست که این گل فقط تو اعتدال بهاری تهیه میشده وفقط هم سالی یکبار درس میشده

وهیچ ربطی هم به ملات نداره

به عنوان نشانه استفاده نمیشده فقط برای دفینه ومعابد استفاده میشده وبه خاطر بوی عطری که داشته وموادی که برای درست کردنش استفاده میشده وفقط هم برای موبد موبدا استفاده میشد

مکان گنج و دفینه در کسب درآمد اینترنتی
تاریخ: سه شنبه 15 اسفند 1396برچسب:,
ارسال توسط ایرانیکان