رموز گنج یابی و باستان شناسی
رموز گنج یابی و باستان شناسی
آموزش گنج یابی، باستان شناسی، دفینه، زیرخاکی و عتیقه

شیوه تشخیص قدمت سفال و کوزه

به سه صورت
اول اينکه گاها وسايلي همراه با اون ها بيرون مياد که داراي خط و نوشته هست  که با ترجمه آن مي توان دوره آن را حدس زد و مشخص کرد که براي چند سال قبل مي باشد.
دوم  اينکه با استفاده از روش هاي مختلف تست کربن مشخص مي گردد که قدمت يک خمره يا يک شي باستاني به چند سال قبل و به تبع آن چه دوره ايي بر مي گردد.
البته راه سوم هم استفاده از کارشناسان  و اساتيد باستان شناسي مي باشد که با توجه به هنري که در آن شي باستاني  استفاده شده مي توان دوره آن را مشخص کرد.
تاریخ: دو شنبه 14 اسفند 1396برچسب:,
ارسال توسط ایرانیکان

جایگاه سنگ رودخانه در گنج و دفینه

همانطور که می دانیم یکی از نشانه های وجود دفینه در لایه شناسی خاک در زمان حفاری رسیدن به چیدمان سنگ رودخانه ایی می باشد که نشان از وجود دفینه دارد  دلیل اصلی این قضیه به این صورت می باشد که باید موارد اصلی استفاده از این سنگ بررسی شود تا دلیل اصلی این موضوع که چرا این سنگ یکی از نشانه های وجود دفینه می باشد مشخص گردد.
سنگ رودخانه یا سنگ قلوه ای با رنگ و حالت طیفی شان،یکی از عناصر سنگی جهت استفاده در فضاهای داخلی و خارجی می باشد. موارد کاربرد این نوع سنگ، در کنار مبلمان شهری، باغچه ها و گلدانها، باکس های گل، آکواریوم،فضای سبز و یا حتی در انجام کارهای هنری قابل استفاده می باشند. همچنین می توان آنها را به صورت تایل یا به صورت واش بتن در کف حمام و اطراف استخر و.... نیز به کار برد. این سنگها در انواع و رنگهای متنوع طبیعی و حالتهای گرد و گوشه دار و شکسته در بسته بندیهای متنوع و با وزنهای مختلف می باشند.

کسب درآمد اینترنتی ، گنج یابی و دفینه یابی جدید
آنچه که از انتهای متن بالا استنباط می شود این است که یکی از موارد ایتفاده از این سنگ ریختن آن در کف اتاق یا کف خیابان یا کف محل دفینه می باشد تا ملات اصلی محکم روی آن ریخته شود تا مکان مورد نظر نشست نکند ، همانطور که می بینید این موضوع در گذشته نیز کاملا کشف شده و قدیم ها نیز از این سنگ به شکل کاملا استادانه و حرفه ایی برای سازه های خود استفاده می کردند. به همین دلیل است که جایی که دفینه وجود دارد پس از گذشت صدها و بلکه هزار سال  به هیچ عنوان گود نمی شود و نشست نمی کند.
تاریخ: دو شنبه 14 اسفند 1396برچسب:,
ارسال توسط ایرانیکان

گنج تیموری

تیمور شاه شخصیت عجیب و غریبی داشت از یک طرف بسیار سنگدل بود  و دستور ذبح صدها نفر را میداد و از طرفی قرآن را از حفظ و از آخر به اول می خواند.عاشق علما و هنرمندان بود.
با این تفاسیر  در خصوص دفینه ها و پنهان سازی آن از سیستم های خاص خود استفاده می کرد .رموز تیمور در دفینه یابی بسیار مهمه و از رمز تیمور مر بع ،مثلث،ستاره ایی ،نوک پیکان و رموز دیگر استفاده میکرد.
 در مقدمه گنج نامه تیمور سه مطلب بسیار مهم در خصوص دفینه های تیموری  از زبان امیر تیمور نوشته:
۱-من دفینه هایم در زیر زمین های بکر پنهان نمودم.
۲-من دفینه هایم را طوری پنهان کردم که اگر روزی خودم بخواهم آن را بگیرم به آن مکان شک کنم
۳-هر کس بتواند به دفینه های من دست پیدا کند برادر من هست.
تاریخ: دو شنبه 14 اسفند 1396برچسب:,
ارسال توسط ایرانیکان

جاده گنج و دفینه

از آنجا که انسانها بیشتر از مصرف خودشان تولید داشته اند تجارت شروع شده است. در ابتدا تجارت در داخل کشور و بعد به مرور زمان خارج از کشور و به مکانهای بسیار فراتر از مرزهای کشورها رسیده است. مثل همین دوران خودمان ، در دوران باستان مردم نیازهای خود را از طریق صادرات و واردات تامین می کردند.

در دوران باستان تجارت به دو روش زیر انجام می شد :
1- راه دریایی : با تکنولوژی آن زمان کشتی سازی انجام می شد . اگر به تکنولوژی کشتی سازی آن زمان توجه کنیم تجارت از این راه با خطرات جدی و زیادی مواجه بود. کشتی هایی که در طول سفر غرق شده اند باعث تحقیقات باستانشناسی و دفینه یابی شده است.

2- راه خشکی : تجارتی بود که با استفاده از حیوانات چهارپا انجام می شد(تجارت کاروان) همانطور که میدانید جاده ابریشم از کشور ما عبور کرده است ، این برای حمل ثروت شاه راه اصلی بوده و باعث ثروتمند شدن مناطق عبور راه شده بود. در فواصل مختلفی که کاروان می توانست در طول روز طی کند امکانات اجتماعی  و کاروانسراهایی درست شده بود.

جاده ستون اصلی تجارت است ، از هر منطقه ای که جاده عبور کرده آن منطقه ثروتمند شده ، هر چقدر که انسانها امکان این را داشته باشند که بتوانند محصولات خود را راحت تر و سریع تر حمل کنند . بیشتر رشد کرده و ثرتمند خواهند شد و همچنین  به غنی سازی فرهنگی و فعالیت اجتماعی محلی در طول معاملات کمک خواهد کرد.

کاوش در منطقه جغرافیایی و رابطه آن با راه تجارت را باید بررسی کنیم ، اگر به راه تجارت به راحتی وصل بشود آن موقع منظقه ای را که کاوش می کنیم درست است. اکنون میتوانید تحقیق و کاوش خود را شروع کنید و مطمئن باشید که در نتیجه کاوش دست خالی برنخواهید گشت.فقرا نه دارایی و نه مقبره ای دارند ، ثروتمندان هم مقبره و هم دارایی دارند . کسانی صاحب دارایی و ثروت خواهند شد که از طریق تجارت پول خوبی را بدست خواهند آورد.
تاریخ: دو شنبه 14 اسفند 1396برچسب:,
ارسال توسط ایرانیکان