رموز گنج یابی و باستان شناسی
رموز گنج یابی و باستان شناسی
آموزش گنج یابی، باستان شناسی، دفینه، زیرخاکی و عتیقه

شناخت مکان گنج و دفینه در ایران زمین

دو قاعده کلی در گنج یابی و کشف عتیقه در ایران وجود دارد که از نظر منطقی انگار روبروی هم قرار دارند و نقیض همدیگر هستند .

قانون اول : همه جای ایران پر از گنج و دفینه است . سابقه تاریخی ایران به پیش ار تاریخ می رسد و در دوره تاریخی و اوج تمدن بشری حکومتهای بسیار متمول و باشکوهی داشت و لذا اثار و نشانه های آن هر کدام بزرگترین گنج و دفینه بشری می باشد علاوه بر گنج هایی با ارزش مثل انواع سکه طلا و نقره ، ظروف باستانی ، سفالینه های باستانی ، جام های زرین و غیر زرین و... همه نشان از وجود گنج بیکران در سرزمین ایران در جای جای آن است. به قول باستان شناسی خاک ایران همه گنج و زر است و این اهیمت وجود گنج و دفینه های پرشمار در ایران را می رساند.

قاون دوم : هر جای ایران مناسب گنج یابی و دفینه یابی نیست . این قانون هم درست است ولی به نوعی قانون اول را نقض می کند و علیه آن قانون است. قضیه چیست؟ اگرچه قاون اول درست است ولی قانون دوم هم درست می باشد .

قانون اول برای کسانی صادق است که دنبال آثار تاریخی و باستانی جهت کشف گوشه های تاریکی از تاریخ بشری در ایران هستند لذا این افراد که معمولا باستان شناسان حرفه ای هستند دنبال اشکار شدن گوشه هایی از تاریخ ایران هستند و تلاش دارند تاریخ ایران را از سیپده دمان تاریخ تا معاصر مکاشفه کنند و بررسی آنها بیانگر شناسنامه و هویت یک ملت است

قانون دوم برای کسانی صادق است که دنبال گنج و دفینه برای بهبود معیشت خود و کسب گنج یا همان مال بادآورده هستند . در یکی از استان های داخل فلات ایران به عده ای برخورد کردم که دنبال استخدام و شغل مناسب نبودند از آنها پرسیدم چرا جایی استخدام نیستید ؟ گفتند در منطقه ما سرمایه گذاری نشده و کار هم پیدا نمی شود اوضاع کشاورزی و باغداری هم که افتضاح است . پرسیدم پس چرا اعتراضی نمی کنید و یا به سایر استان های برخوردار نمی روید ؟ گفتند خدا را شکر درآمدمان عالی است و راضی هستیم ؟ گفتنم چطور؟ در جواب گفتند به کاوش دفینه و گنج مشغول هستیم و با استخراج انواع اشیای قیمتی و سکه و طلا ، زندگیمان را می چرخانیم . در واقع این مردمان با حفاری گنج و دفینه و فروش ان امرار معاش می کردند . به درستی یا اشتباه بودن کارشان کاری ندارم زندگیشان از این طریق می چرخد.

این افراد مناطق مخصوصی را کاوش می کنند و می دانند در کجا به دنبال چه نوع گنجی باشند و لذا هر جایی را بی دلیل بررسی نمی کنند

از آنچه گفتم می خواهم این نتیجه را بگیرم : در هر جایی گنج و دفینه وجود ندارد مکان وجود گنج و زیرخاکی با ارزش در اماکن خاصی هست و هر تپه باستانی سکه و ظروف با ارزشی ندارد اسکت مرده یک انسان برای کسی که دنبال سکه است ارزشی ندارد و این اسکلت برای باستان شناس حرفه ای با ارزش هست .

بی دلیل با بیل و کلنگ و فلزیاب به کاوش در هر جایی نپردازیم و آثار و نشانه های تاریخ بشری را نابود نکنیم . مطالعه و کسب علم شرط اصلی در موفقیت در گنج و دفینه یابی است.
ارسال توسط ایرانیکان

بازار دروغین فلزیاب و گنج یاب در ایران

یکی از موارد مهم که در گنج یابی و حفاری دفینه در دهه های اخیر مورد توجه قرار گرفته ورود انواع و اقسام فلزیاب و گنج یاب اعم از پالسی ، دیجیتالی ، ماهواره ای و... به کاوش زیرخاکی شده است . اینقدر واژه های مختلف در مورد انواع فلزیاب زیاد شده است که واقعا خود من هم دچار سردرگمی شدم که این پیشرفت تکنولوژی به کدام سمت کشیده می شود. سوال مهمتر اینکه آیا واقعا فلزیاب و گنج یاب این همه پتانسیل برای ساخت وسایل متنوع دارد یا نه ؟

قبل از پاسخگویی به این سوال باید بگویم ، راست گفته اند هر جا که غذا زیاد باشد دور ریز غذا زیاد خواهد بود و هر جا که دور ریز و اشغال زیاد باشد مگس و حشرات هم زیاد هستند . وادی گنج یابی و کاوش دفینه، با درآمد و پول زیاد همراه است جایی که پول زیاد باشد برخی انسان های مگس گونه هم فراوان هستند اینها سعی دارند تا از بازار گرم گنج یابی و درآمد بالایش پول مفت و هنگفتی به جیب بزنند . بلکه کاملا درست است کلاهبرداران زیادی هستند که با انواع و اقسام آت و آشغال به نام گنج یاب پیشرفته و فلزیاب مدرن و دیجیتال، پول پارو می کنند. اینها وسیله ای را به عنوان گنج یاب به افراد می فروشند تا خریدار با آن به جستجوی گنج در زیرخاکی بپردازد در حالی که خودشان با کلاهبرداری گنج در روی زمین را به دست می آورند.

بله اینها با فروش انواع قلابی گنج یابی و دفینه یاب به دیگران در روی خاک گنج بزرگ به جیب می زنند. نکته جالب اینکه خریدار بدون تحقیق بابت وسیله ای پول کلان می دهد که هیچ ارزشی ندارد .

یادم می آید یک آقایی یک ردیاب کاملا ساده که برای بازی استفاده می شود و برخی پول دارها به عنوان اسباب بازی برای بچه هاشون می خرند را به صد برابر قیمت به شخصی فروخت و خریدار خوشحال از این اسباب بازی به کوه زد تا با آن گنج پیدا کند .

گنج یاب و فلزیاب به عنوان ابزار تسهیل کننده مهم است و اصولا تکنولوژی در همه زمینه ها کار را ساده و راحت کرده است ولی هیچ چیز کامل نیست ضمن اینکه در هر جایی نمی توان از گنج یاب و فلزیاب استفاده کرد . کاربرد دفینه یاب محدود می باشد و این نکته را مدنظر داشته باشید در کار دفینه یابی اصل مهم داشتن دانش باستان شناسی و نگاه علمی به موضوع است وگرنه بدون علم گنج یابی و فقط به صرف داشتن ابزاری به اسم گنج یاب و فلزیاب نمی توان گنج به دست آورد.

در خرید گنج یاب و فلزیاب دقت لازم را داشته باشید و سعی کنید تا با مطالعه درست وارد شوید

به زودی به طور رایگان به آموزش خرید و استفاده از گنج یاب و فلزیاب خواهم پرداخت تا کمتر فریب کلاهبرداران این عرصه پر سود و منفعت را بخورید

در کار گنج و دفینه هوشیار باشید هرگر فریب نخواهید خورد

شاد باشید
ارسال توسط ایرانیکان