رموز گنج یابی و باستان شناسی
رموز گنج یابی و باستان شناسی
آموزش گنج یابی، باستان شناسی، دفینه، زیرخاکی و عتیقه

 دفن گنج و دفینه زیر درختان کهنسال قدیمیدفینه گذاری بر پایه نذر : این نوع دفینه گذاری معمول ترین انواع است و همان شیوه معروف گنج یابی را دارد . معمولا دو درخت قدیمی که معمولا گز ، چنار ، سرو آزاد ویا توت در کنار چشمه ای با فاصله اکثرا هفت گز به دلیل تقدس عدد هفت ، قرار دارند . این نوع دفینه گذاری در مجاورت قبرستان و در نزدیکی روستا است ، به طوری که نگاهبانان و مردم آن محل را میدیدند .
دفینه گذاری اشخاص : نوعی دیگر از دفینه های درختان ، بر پایه نشان قرار دادن درخت در مکانی خاص است که دفینه خوبی است . افراد متمول که قصد مسافرت و …. را داشتند بخشی از اموال نقد خودشان را به گونه مذکور دفن میکردند . برای کاوش این مدل ، اگر هفت تا ۱۰ قدم به سمت قبله یا به سمت طلوع خورشید بروید با مکانی متفاوت از زمینهای مجاور روبرو خواهید شد . نشانه ای را خواهید یافت و توجهتان را به خود جلب میکند .

دفینه های باستانی :
در کنار چشمه تک درخت باشد بسمت طلوع و غروب احتمال وجود سنگ غریب یا سنگ چین یا تل خاکی وجود دارد

اگر سه درخت داغدانان ( رنگ تنه خاکستری ، ارتفاع تا ۲۵ متر و برگی شبیه انار ولی دوبرابر برگ انار ) در کنار چشمه باشد
اگر تک درخت توت یا سرو و چنار در کنار چشمه بود و در نزدیکی قبرستان بود حتما در هفت تا ۱۰ قدمی درخت به سمت قبله ،
اگر سه درخت قدیمی در کنار چشمه بود و درختان کمتر از ۸۰۰ سال عمر داشتند
 همانطور که می دانید یک از نمادهایی که برای دفینه مورد استفاده قرار می گرفت درختان بودند درختانی چون بلوط، گز،افرا،آزاد و..، از این دست درختان . به خاطر عمر بالای این درختان در بسیاری از نقاط ایران از درخت به عنوان نشانه گنج یا دفینه استفاده می کردند.
تاریخ: چهار شنبه 22 آذر 1396برچسب: دفن, گنج , دفینه, زیر درختان, کهنسال, قدیمی ,
ارسال توسط ایرانیکان

 گاز طلا

 آیا طلا گاز تولید میکند؟ سایر فلزات چطور؟ این حرف از کجا سرچشمه میگیرد؟

قبل از هرچیز سعی میشود تا این مطلب درکمال سادگی و روان بودن به بررسی سوالات فوق بپردازد.
گاز یکی از 4 حالت ماده است(جامد-مایع-گاز-پلاسما) که فاقد شکل بوده و فاصله مولکولی در این حالت بسیار بیشتر از جامد و مایع است و باعث شده تا ماده به حالت گاز درآید.
حال اگر یک ماده جامد یا مایع بخواهد تبدیل به گاز شود باید ساختار ملکولی آن از هم بپاشد و بین ملکولها فاصله بیفتد که در این صورت ماده جامد یا مایع حالت و شکل اولیه خود را از دست میدهد و حجم آن رفته رفته کم خواهد شد.
همانطور که وقتی آب را حرارت میدهیم آب کم کم از حالت مایع به گاز درخواهد آمد و ساختار مایعی خود را از دست خواهد داد و حجم مایع رفته رفته کم خواهد شد تا جایی که کاملا به گاز(بخار) تبدیل شود.

پس امکان ندارد ماده از حالتی به حالت دیگر درآید یا گاز تولید کند ولی برحالت اولیه خود باقی بماند!!

حال اگر فرض را هم براین میگرفتیم که طلا گاز تولید میکند قطعا بعد از مدتی شکل و ساختار اولیه آن از بین میرفت و به طور مثال بعد از 1000 سال از یک مجسمه طلایی چیزی جز گاز باقی نمیماند!
این فرضیات باطل نه تنها با علم بلکه با عقل نیز در تضاد است.

طلا از جمله فلزات نجیب است و دربرابر اکسیداسیون,زدگی و خوردگی مقاوم است. به این منظور که در مجاورت با آب و هوا در طی هزاران سال نیز اکسید نخواهد شد.
بنابراین نه اکسید میشود و نه گاز تولید میکند.

شاید گمان کنید که ممکن است سایر فلزات در اثر اکسیداسیون گاز تولید کنند.در واقع فلزات از لحاظ اکسایش به سه دسته تقسیم میشوند:
1-فلزاتی مانند طلا و پلاتین که قابل اکسایش نیستند و نیازی به محافظت ندارند
2-فلزاتی مانند مس,قلع,روی,آلومینیوم,کبالت,نیکل و ... که وقتی در مجاورت هوا قرار میگیرند اتمهای سطح آنها اکسید میشود.ولی اکسید آنها مقاوم است و چسبیده به فلز باقی میماند و خود لایه محافظتی برای فلز میشود و مانع اکسایش بیشتر آن فلز خواهد شد.
3-فلزاتی مانند آهن که وقتی سطح آنها در مجاورت هوا اکسید میشوند , اکسید آنها متخلخل است و به فلز نمیچسبد  و از بدنه فلز کنده میشود و فلز به تدریج فاسد شده و از بین میرود.

در هیچکدام از این سه حالت فلزات تبدیل به گاز نخواهند شد حتی فلزات دسته سوم!

پس مشاهده میکنید که تحت هیچ شرایطی فلزات نه در حالت عادی و نه تحت اکسایش تبدیل به گاز نخواهند شد.

متاسفانه بعضی مطالب در گروهها و کانال های مختلف تحت عنوان گاز طلا ارائه و رد و بدل میشود که فاقد هرگونه اعتبار علمی است.

در یکی از این مطالب ذکر شده بود:
طلا اکسید نمیشود و گاز تولید نمیکند ولی پاتین میبندد و پاتین آن تولید گرما و گاز و میدان مغناطیسی میکند و زمین اطراف را باردار میکند و ...
همچنین یکی از افراد استادنما در کلیپی که ضبط کرده اند ادعا میکنند که طلا خود گازی ندارد ولی در اثر فشاری که زمین به آن وارد میکند تولید میدان مغناطیسی و هاله و گاز میکند و ...
که برای نشر اینگونه مطالب بی پایه و اساس باید افسوس خورد.

جا دارد که توضیح مختصری درمورد پاتین طلا ارائه دهیم.
پاتینی که احیانا طلا بر روی خود میبندد در اثر جرم و گرد و غبار و ذرات و ناخالصی و عیار پایین آن است که میزان آن نیز بسیار ناچیز است.
که نه گرما! تولید میکند نه گاز! و نه میدان مغناطیسی!!!

حال این فرضیه باطل از کجا سرچشمه میگیرد بحث مفصل و جامع تری میطلبد که ماهیت و منشاء این گاز موجود در اقلیت مقبره ها و دخمه ها و غارهای تدفین و ... چیست و چگونه شکل گرفته.که در بحث های آینده به تفسیر آن خواهیم پرداخت

خلاصه نتیجه بحث این است که نه طلا و نه سایر فلزات و نه اکسید و پاتین آنها هیچگونه گاز و ... ای تولید نخواهند کرد واینگونه مطالب فاقد هرگونه ارزش میباشند

بنابراین قبل از قبول و نشر هر مطلبی ابتدا از صحت و اعتبار علمی مطلب آگاه شوید و برای روشن سازی در انتشار آن بکوشید.
تاریخ: چهار شنبه 22 آذر 1396برچسب:گاز طلا ,پوشش, گیاهان , گنج , دفینه یابی,
ارسال توسط ایرانیکان

استفاده کپسول Co2 در گنج یابی


دوستان در رابطه با طلسم مار و باطل کردن آن، باز هم میگویم طلسم ساخته و پرداخته یک سری آدم سودجو و کلاهبردار است و وجود خارجی ندارد.مارها عموما گرما دوست هستند و  از آنجا که طلا فلزی است که گرما تولید می کند و به مرور زمان گرمای طلا شعاعی به اندازه 10 برابر خود درست می کند و خاک اطراف خود را گرم می کند. برای همین مارها محل دفینه رو برای زندگی خود انتخاب میکنند.پس همیشه در هنگام کاویدن محل دفینه مواظب باشید که با مار برخورد نکنید.بهترین راه مبارزه با مار کپسول آتش نشانی از نوع co2 یا گازکربنیک است.مطمئن باشید که کپسول از نوع گاز کربنیک باشد و از نوع دیگر نباشد.کپسولهایی هستند قرمز رنگ با نازلی که به شکل قیف است.کافیست چند ثانیه روی مار گازکربنیک بپاشید.گازکربنیک باعث یخ زدن مار میشود و مار ساعتها به خواب فرو میرود.امروزه آتش نشانان از این روش برای مارگیری استفاده میکنند.
تاریخ: دو شنبه 20 آذر 1396برچسب:استفاده, کپسول Co2 , گنج یابی,
ارسال توسط ایرانیکان

سینی مقدس


⚫️ سینی مقدس ..دیوکس اولین پادشاه مادهاوبنیادگذار درقانون در ایران.
باخطوط هیروگلیف.
محل کشف این سینی مقدس.در استان کردستان.شهر سقز.روستای تاریخی زیویه است.
توضیح درباره اشکال داخل سینی..

درمرکزیک گل هیجده پر.
گل دراحاطه هفت دایره.
بعد دایره بیست وهشت عدد لوزی.
سه عدد از لوضی هاطلا هستند.وبقیه نقره ای.
لوزی ها در احاطه هفت دایره دیگر.
بعد از لوزی های بیشتر.واین بار پنچ عدد طلا کوب.که یکی از آنها بر اثر فرسایش کنده شده.
بعد حرکت چندین خرگوش بر خلاف عقربه ساعت مشاهده میشود.
درهمان جهت حرکت حلزونها به دنبال همدیگر.بعد حرکت گوزنها موافق جریان هستی.که یک در میان و دو در میان طلاکوب هستن.
این بار حرکت حلزونها در جهت عقربه های ساعت هستن.
که پروفسور گدار و گیرشمن از آن به عنوان سینی پذیرایی یاد کرده اند.
ولی دیاکونوف از آن به عنوان لوح قضاوت دیکوس یا دیاکو یاد کرده است.این لوح توسط مردی به اسم نصرالله معتمدی به قصد تاراج اموال ملی وباستانی از قلعه زیویه خارخ شود .
وقصد خارج کردن آنرا از کشور داشت
که خوشبختانه در مرز بازرگان دستگیرشد وبه مدت هفده سال راهی زندان اوین شدند.
واین سینی پس از باز گرفتن از سارقان آثار ملی.مدت زیادی درموزه ایران باستان بود.که با تلاش ومساعدت مسولین هر سه سال یک بار برای دیدن عموم به موزه خانه کرد سنندج باز میگردد

اما زادگاه اصلی این (سینی مقدس) شهر باستانی سقز و روستای تاریخی زیویه هست
که متاسفانه فاقد موزه هستن به همین دلیل در شهر سنندج سه سال یک بار برای مدتی نگهداری میشو
تاریخ: دو شنبه 20 آذر 1396برچسب:سینی , مقدس,
ارسال توسط ایرانیکان